9ED9D05D-F1E7-4B44-A062-2038B7456582 Created with sketchtool.
E6623899-C992-42A7-ADB7-18E33A4A42DA Created with sketchtool.
9CAEA8E0-D606-420B-A6F4-553838C714AD Created with sketchtool.
E6623899-C992-42A7-ADB7-18E33A4A42DA Created with sketchtool.

Johimbina
Johimbina jest to substancja pochodzenia naturalnego, która pozyskiwana jest z kory drzewa johimby lekarskiej rosnącego w Afryce. Można ją także uzyskać w drodze reakcji chemicznej uzyskując chlorowodorek johimbiny. Wykazuje działanie pobudzające, uznawana jako afrodyzjak wpływa na popęd płciowy i potencję, stanowi skuteczną formę spalacza tłuszczu. W krajach Unii Europejskiej ze względu na możliwe skutki uboczne zakazane jest jej spożywanie, jednak na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które można nabyć, uzyskując do niej dostęp lub posiadając ją w składzie. Dziś chcielibyśmy prześledzić dokładnie działanie johimbiny w związku z wpływem jej na spalanie tkanki tłuszczowej. Co powoduje? Jak działa? Do czego prowadzi?

Działanie johimbiny w organizmie człowieka
Johimbina z jednej strony blokuje receptory a2 - adrenergiczne, a z drugiej zwiększa uwalnianie noradrenaliny. Ale cóż to właściwie oznacza? Adrenalina, jak również i noradrenalina działają na różne tkanki oraz narządy za pośrednictwem receptorów adrenergicznych typu A1 i A2, B1, B2 i B3. Aktywacja receptorów B - adrenergicznych prowadzi do pobudzania enzymu, jakim jest cyklaza adenylanowa, co z kolei doprowadza do zwiększenia poziomu cyklicznego AMP w komórkach, tym samym prowadząc do uwalniania i spalania tłuszczu. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że katecholamin działają i na receptory a - adrenergiczne, prowadząc do spadku cAMP, jednocześnie utrudniając spalanie tłuszczu. Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego tak trudno jest spalić tkankę tłuszczową z dolnych partii brzucha, z ud czy pośladków. Prawda? A wszystko to jest związane właśnie z receptorami A2 - adrenergicznymi, które w tych właśnie obszarach się znajdują. Stosowanie johimbiny powoduje zablokowanie receptorów typu A2, które przeszkadzają w spalaniu tłuszczu, a adrenalina i noradrenalina może zwiększyć stymulację receptorów beta, jeszcze bardziej usprawniając spalanie tłuszczu. 

Skutki uboczne zażywania johimbiny
Wszystko wydawałoby się być idealne, by móc uzyskać upragnioną figurę, jednak johimbina niesie za sobą wiele skutków ubocznych, których trzeba być świadomym jeśli na nią właśnie chcemy postawić. Po pierwsze obniża lub podwyższa ona ciśnienie krwi, powoduje zaburzenia akcji serca, bóle głowy, czy ogólne rozdrażnienie. Prowadzi do występowania mdłości, do problemów z jelitami i żołądkiem. Może powodować panikę i niepokój. Działa niekorzystnie także na nerki, wątrobę i serce. Utrudnia działanie wielu leków, szczególnie przeciwdepresyjnych, hipotensyjnych, przeciwalergicznych i uspokajających. 

Alkaloid roślinny czy chlorowodorek?
Można postawić na naturalną postać johimbiny, czy alkaloid roślinny, jak również i zdecydować się na chemiczną jego postać, czyli chlorowodorek. Jaki wybrać? Który okaże się być lepszym rozwiązaniem? Dla wielu może to być zaskoczeniem, ale zdecydowanie lepszą postacią jest chlorowodorek, gdyż tutaj wiemy, ile johimbiny jest w preparacie, a w przypadku postaci naturalnej nie zawsze jesteśmy w stanie to określić, skąd też możliwe skutki uboczne zdecydowanie większe. O przedawkowanie nie trudno, dlatego też należy zachować niezwykłą ostrożność, jeśli właśnie takim preparatem chcemy osiągnąć wymarzone efekty w postaci szczupłej sylwetki.

POWRÓT DO LISTY

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ