9ED9D05D-F1E7-4B44-A062-2038B7456582 Created with sketchtool.
E6623899-C992-42A7-ADB7-18E33A4A42DA Created with sketchtool.
9CAEA8E0-D606-420B-A6F4-553838C714AD Created with sketchtool.
E6623899-C992-42A7-ADB7-18E33A4A42DA Created with sketchtool.
4 JANUARY 2019

PQQ zwana pirolochinolinochinon jest to cząsteczka chinonu, która odgrywa w naszym organizmie niezwykle ważną rolę. Jej głównym zadaniem jest usuwanie wolnych rodników, dzięki zdolności do redukcji utleniaczy. Daje więc ona efekt antyoksydacyjny. Stanowi niebywale wartościową cząsteczkę, gdyż jest po wykonaniu swoich zadań wprowadzona ponownie do obiegu, jako postać aktywna. Jest kofaktorem działającym jako wzmacniacz dla enzymów. Dzięki PQQ są one w stanie prawidłowo funkcjonować. Najważniejszą z zalet, jakie za sobą niesie jest przenoszenie elektronów, wpływając tym samym na prawidłową pracę mitochondriów, które z kolei generują energię.

PQQ pobierane jest już przez narodzone dzieci wraz z mlekiem matki. W pożywieniu występuje ta cząsteczka w kakao, w selerze, w ziemniakach, a także w szpinaku, winie i pietruszce. Duże ilości znajdziemy także w żywności fermentowanej. Jest składnikiem, który sprzyja wzrostowi i tworzeniu nowych mitochondriów, dlatego też jest on tak niebywale ważny dla naszych komórek.

Na co działa PQQ?
Działanie PQQ jest szerokie, a przy tym bardzo istotne dla całego organizmu człowieka. Poprawia funkcje pamięciowe i poznawcze, zmniejsza zmęczenie psychiczne, powoduje promowanie czynnika wzrostu nerwów, nie dopuszczając tym samym do neuro i biodegeneracji. Mózg z wiekiem pracuje coraz wolniej i słabiej, a do tego mniej efektywniej. Poprzez PQQ możemy spowolnić degenerację właśnie neuronów, możemy poprawić naszą pamięć, czas reakcji, czy jasność umysłu. Odpowiednia ilość tej cząsteczki spowalnia proces demencji, jak również i wystąpienia choroby Alzheimera. Dzięki tworzeniu się nowych mitochondriów zwiększa się energia do życia i prawidłowego funkcjonowania, zarówno w kwestii fizycznej, jak również i psychicznej. PQQ zmniejsza męczenie się oczu, zmniejsza ciśnienie krwi, pozwala czuć się wyspanym i wypoczętym. Co więcej, wpływa na poprawę nastroju, witalności, na lepszy apetyt i zdecydowanie bardziej lepszy sen. Do tego ma istotne znaczenie dla naszego organizmu, a dzięki temu że chroni mitochondria i wytwarza je, ma wpływ na nasze samopoczucie, piękny wygląd, zwiększoną siłę i ogólnie pozytywne zmiany dla całego organizmu człowieka.

Jak dawkować i z czym łączyć?
Nie ma określonej jednej konkretnej dawki, jeśli chodzi o przyjmowanie PQQ, gdyż wiele zależy od tego, w jakich ilościach dostarczamy ten związek z pożywieniem. Zaleca się przyjmowanie ok 20 - 40 mg dziennie. Tak samo każda osoba odczuwa zupełnie inaczej jej działanie. Na jednych bowiem działa ona natychmiast,u innych odczuwalne efekty pojawiają się po około 1 - 2 miesiącach stosowania. Na pewno warto PQQ łączyć z koenzymem Q10.

PQQ jest dobre i dla sportowców i ludzi chcących jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Bez wątpienia wybór suplementacji w postaci PQQ to bardzo dobre rozwiązanie, które każdemu bez dwóch zdań jest w stanie przynieść maksimum korzyści.

POWRÓT DO LISTY

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ