9ED9D05D-F1E7-4B44-A062-2038B7456582 Created with sketchtool.
E6623899-C992-42A7-ADB7-18E33A4A42DA Created with sketchtool.
9CAEA8E0-D606-420B-A6F4-553838C714AD Created with sketchtool.
E6623899-C992-42A7-ADB7-18E33A4A42DA Created with sketchtool.
Gotu Kola, inaczej zwana wąkrotą azjatycką, w wielu miejscach określana jako ,,źródło życia”. Jest to roślina, która ma bardzo szerokie zastosowanie. W Azji uznawana za jedno z głównych lekarstw do poprawy funkcjonowania całego niemal organizmu. Rośnie na terenach wilgotnych, ale wszędzie może przybrać nieco inny wygląd. Korzeń jest gruby i posiada czerwone korzonki, a owoce stanowią strąk z nasionami.

Gotu Kola - działanie i właściwości
Stymuluje ona syntezę kolagenu w kościach, stawach, jak również i w tkankach łącznych. Odgrywa istotną rolę dla poprawy stanu naczyń krwionośnych. Reguluje pracę przekaźników nerwowych, które przesyłają sygnały do mózgu, poprawiając tym samym jego funkcjonowanie. Jest pomocna w gojeniu się ran i występowaniu wysięków zapalnych. Co więcej, wpływa na wygląd skóry, zapobiegając jej nadmiernemu starzeniu się. W jej składzie znajdują się między innymi witamina A, C, E i K, a także kwas glutaminowy, flawonoidy, magnez, seryna i olejki eteryczne. 

Działanie Gotu Kola jest bardzo szerokie. Poprawia ona samopoczucie, obniża wrażliwość na stres, wycisza organizm i uspokaja. Jest pomocna w procesach uczenia się, kojarzenia i zapamiętywania. U osób starszych wspomaga leczenie choroby Alzheimera. Odgrywa istotną rolę dla układu ruchu, polepsza ukrwienie tkanek, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczno. Co więcej, poprawia jakość snu, ma działanie przeciwbólowe, jest rozwiązaniem na wszystko. 

Dawkowanie Gotu Kola
Dawkowanie zależne jest od tego, w jakiej postaci Gotu Kola chcemy używać. Można bowiem postawić na same liście, które stosuje się na przykład na rany bezpośrednio na skórę, a można wybrać także opcję naparów lub tabletek. Ilość przyjmowanego preparatu uzależniona jest od problemów, z jakimi dana osoba się boryka. Zaleca się na przykład 200 mg Gotu Kola w przypadku oparzeń, a 600 mg na przykład w chorobie Alzheimera. Jeśli chcemy stosować napar z suszonych ilości, wówczas 1 g suszu odpowiada 200 mg wyciągu. Warto połączyć stosowanie tej rośliny z kofeiną, lecytyną, z karnityną, kamforą, a także tauryną i innymi witaminami i aminokwasami. Gotu Kola powinno przyjmować się maksymalnie do popołudnia, gdyż wykazuje ona działanie pobudzające, a więc w godzinach wieczornych mogłaby powodować bezsenność.

Gotu Kola - dlaczego warto na nią stawiać?
Bez wątpienia warto stawiać na Gotu Kola bowiem niesie ona za sobą wiele różnego rodzaju korzyści, które mają wpływ na całe ciało człowieka i jego funkcjonowanie. Żyjąc w ciągłym stresie i napięciu, mając problemy z koncentracją, widząc u siebie spadek energii, jej stosowanie może okazać się bardzo pomocne. Gotu Kola sprawdza się na wszelkie choroby skóry idealnie, jest pomocy przy objawach starzenia się i w chorobie Alzheimera. Polecany jest więc zarówno osobom młodym, które są przepracowane, dużo trenują i mało śpią. Jest to także dobre rozwiązanie dla sportowców, ale i osób starszych. Każdy, kto zdecyduje się na wybór Gotu Kola jako suplementów na co dzień, na pewno po kilku tygodniach ich stosowania zauważy bardzo duże efekty. 
 
POWRÓT DO LISTY

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ